Bezpieczne czujniki

Bezpieczne czujniki

Bezpieczne czujniki

Możliwość komentowania Bezpieczne czujniki została wyłączona

Istnieje wiele czynników, które warunkują odpowiednio wysokie bezpieczeństwo przed włamaniami. Pośród tych czynników znajdują się te najprostsze i często stosowane w formie krat i zamków a skończywszy na nowoczesnych systemach alarmowych i oświetleniu chronionego obiektu.

W dużej liczbie przypadków bardzo ważne jest między innymi zewnętrzne oświetlenie budynku. Najlepszym rodzajem jest na pewno oświetlenie posiadające czujniki ruchu. Intensywność czujności ruchu może być regulowana i dostosowywana do naszych typowych potrzeb. Specjalne timery automatycznie włączają oświetlenie, gdy nie ma nas w domu.
Alarmy to jedno z najlepszych rozwiązań zabezpieczających. System ten, chociaż jest niestety dosyć drogi to jednak cieszy się dużym wzięciem i zainteresowaniem gdyż bardzo dobrze się sprawdza. Aby go właściwie zamontować, należy skorzystać z pomocy specjalistów.

Inteligentny dom

Obecnie dobrze jest znane pojęcie inteligentny dom, który właśnie wiąże się z systemem czujników i alarmów. Czujniki ruchu, kamery mają za zadanie wyłapywanie każdego nieproszonego gościa, który zawita do naszego mieszkania podczas naszej nieobecności – wyjaśnia Pan Paweł, właściciel Instal Project, firmy zajmującej się instalacją alarmów w Toruniu. Czujniki ruchu włączają światło po wejściu do danego pomieszczenia i wyłączają go po wyjściu z niego, tak więc w doskonały sposób przyczyniają się również do oszczędności energii elektrycznej. Najlepiej jest instalować czujniki, które reagują np. przy próbie siłowego wtargnięcia do obiektu, czy też czujniki wibracyjne, które reagują na różnego rodzaju uderzenia, wybuchy czy nawet wiercenia. Stosuje się również czujniki stłuczenia szyb i czujniki magnetyczne.

Rolety antywłamaniowe

Niektóre osoby w celu zabezpieczenia szyb okna zakładane są także rolety antywłamaniowe, które nazywane są również żaluzjami budowlanymi. Element ten jest także doskonałą ochroną przeciwsłoneczną. Na samych szybach stosuje się folie antywłamaniowe, które wzmacniają powierzchnię szklaną oraz utrudniają jej stłuczenie przez potencjalnego włamywacza.

Nie zapominaj o ogrodzie

Istotnym elementem jest również nasz ogród. Drzewa i krzewy powinny być odpowiednio przycięte, by nie stanowiły potencjalnej kryjówki dla włamywaczy. Również rolety czy zasłony będą najlepszym sposobem na zasłonięcie widoku przedmiotów, które mogą być wartościowe i mogą skusić złodziei. Jeśli opuszczamy dom powinniśmy go dokładnie zamykać, nie możemy zapomnieć o oknach. Jeśli nasz dom wygląda atrakcyjnie, mamy drogi samochód, to tym bardziej wszystko to będzie przyciągało włamywaczy. Powinniśmy zastosować wszelkie zasady ostrożności. Bardzo dobry jest system kamer, można skorzystać z aplikacji, które obsługują kamery internetowe.

Back to Top