Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie?

Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie?

Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie?

Możliwość komentowania Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie? została wyłączona

W dzisiejszych czasach każdy posiada smartpona. Smartphony i telefony komórkowe obecnie używane są praktycznie do wszystkiego — od standardowych rozmów telefonicznych i pisania wiadomości aż po użytkowanie Internetu, oglądanie filmów, seriali, robienie zdjęć czy wykonywanie wideopołączeń. Dodatkowo dzięki urządzeniom telefonii komórkowej możemy praktycznie w każdym miejscu na Ziemi zagrać w ulubioną grę czy skorzystać z portalu społecznościowego. Nic więc dziwnego, że przez tak dużą eksploatację żywotność baterii w telefonach z czasem zmniejsza się. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na przedłużenie żywotności baterii, które można wprowadzić do swojego codziennego użytkowania telefonu.

Tryb samolotowy

Wbrew pozorom najwięcej żywotności zabiera poszukiwanie odpowiedniej sieci, dlatego jeśli podróżujemy pociągiem, samolotem, statkiem czy innym środkiem transportu, który przemieszcza się po strefach o słabym zasięgu, warto przejść w tryb samolotowy, który nie tylko umożliwi baterii odsapnąć, ale pozwoli nam cieszyć się dłużej naładowanym telefonem w miejscach, w których zasięg jest lepszy i smartphone przyda nam się do dokumentowania wspaniałych chwil w podróży. Ciekawą opcją, która pomoże ci zaoszczędzić baterię w czasie wyjazdu na łonie natury jest wyłączenie niepotrzebnych trybów łączności, takich jak Bluetooth, Wi-Fi czy LTE/3G. Dzięki temu nie tylko nie będziesz się automatycznie łączył z niepotrzebnymi aplikacjami, ale również zachowasz naładowaną baterię przez dłuższy czas.

okulary

Odpowiednie ustawienie telefonu

Dobrą metodą na dłuższe zachowania żywotności baterii jest zmniejszenie jasności ekranu lub ustawienie opcji automatycznego dostosowywania jasności ekranu, która pozwoli Ci na zaoszczędzenie kilku procent w czasie użytkowania telefonu. Wiele sytuacji życiowych nie wymaga używania maksymalnej jasności, która tak naprawdę przydaje się tylko i wyłącznie w bardzo słoneczne dni, kiedy na powierzchni ekranu nie widać praktycznie nic. Warto również odinstalować nieużywane aplikacje, które nie tylko zużywają pokłady pamięci w telefonie, ale również zużywają baterię wysyłając powiadomienia. W przypadku aplikacji warto wyłączyć również opcję działania w tle, która zabiera procenty baterii, kiedy praktycznie nie używamy telefonu.

Przy współpracy: Elektromaniacy.

Back to Top