Wady i zalety żelazka parowego

Wady i zalety żelazka parowego

Wady i zalety żelazka parowego

Możliwość komentowania Wady i zalety żelazka parowego została wyłączona

Żelazko to urządzenie, które jest obecne praktycznie w każdym domu. Współczesne – wysoce rozwinięte technologie zapewniają nam różne formy żelazka, które cechują się określonymi funkcjami. Rynkową nowością jest żelazko parowe zwane mylnie generatorem parowym. Jakimi zaletami oraz wadami cechuje się to urządzenie? Czy warto w nie inwestować? Odpowiadamy!

Żelazko parowe

Zanim jednak dokonamy swoistej rozprawki względem tytułowego urządzenia, warto zastanowić się na czym polega działanie żelazka, bez względu na jego wariant. Otóż jak się okazuje, żelazko służy do wygładzania określonej tkaniny przy udziale wysokiej temperatury oraz siły nacisku. Prasowanie jest czynnością skuteczną za sprawą rozluźniania więzy w cząsteczkach polimerów składających się na włókna tkaniny. Owo rozluźnienie następuje właśnie na skutek wysokiej temperatury. Włókna jej poddane rozprostowują się pod naciskiem pozostając w swym kształcie po wystygnięciu, choć warto podkreślić, że nie każdy wariant tkaniny będzie się zachowywał właśnie w taki sposób. Te – nieco bardziej wymagające, takie jak bawełna wymagają zastosowania wody, bądź pary wodnej. I właśnie w tym miejscu zwiększoną efektywnością może nam się pochwalić żelazko parowe, którego metoda działania różni się nieco od tytułowego urządzenia w wariancie tradycyjnym.

Żelazko parowe – czyli generator pary

Żelazka parowe wyposażone są w generator pary. W tak zwanych żelazkach systemowych para wypuszczana jest przez otwory ulokowane w stopce (podobnie jak w żelazkach konwencjonalnych). Różnica dotyczy miejsca wytwarzania owej pary. Otóż w przypadku żelazka parowego jej tworzenie przebiega w zewnętrznej stacji parowej. Ciecz podgrzewana jest w specjalnym bojlerze oraz zamieniana w parę, a następnie pompowana pod ciśnieniem do żelazka poprzez zastosowanie grubego przewodu. Dzięki owej konstrukcji może być wydmuchiwana na zewnątrz nieustannie i z dużą siłą.

deska

Zalety żelazka wyposażonego w generator pary :

– możliwość prasowania kilku warstw jednocześnie
– możliwość prasowania w pionie
– zwiększona efektywność prasowania
– żelazko parowe lepiej radzi sobie z delikatnymi tkaninami
– materiał nie niszczy się pod wpływem nacisku, które powoduje tarcie
– prasowanie żelazkiem parowym jest znacznie szybsze oraz wydajniejsze

Do wad żelazka parowego należy zaliczyć przede wszystkim ich wysokie ceny. Zgodnie z wyliczeniami są one droższe od tych klasycznych o około 78%. Oczywiście można zainwestować w tańsze zamienniki, ale wówczas musimy liczyć się ze zwiększonymi gabarytami oraz głośniejszym działaniem tytułowego urządzenia. Sprawdź także atrapy kamer.

Polecamy firmę: Marketing Internetowy

Back to Top