Wybieramy gogle do filmów 360 – o czym pamiętać?

Wybieramy gogle do filmów 360 – o czym pamiętać?

Wybieramy gogle do filmów 360 – o czym pamiętać?

Możliwość komentowania Wybieramy gogle do filmów 360 – o czym pamiętać? została wyłączona

Niewątpliwie pojawienie się na rynku gogli do wirtualnej rzeczywistości zapoczątkowało zupełnie nową erę w rozrywce. Najprawdopodobniej, gogle VR które teraz cieszą się ogromną popularnością, będą swego rodzaju wejściem do poszerzonej rzeczywistości. Generalnie rzecz biorąc, trzeba powiedzieć sobie jasno – frajda i standard rozrywki szybują w górę z tym gadżetem i nie ma co w ogóle z tym dyskutować. Ale po kolei. Do czego w ogóle przydadzą się nam takie gogle?

Okulary VR – współczesny gadżet

Produkowane na dzień dzisiejszy okulary do wirtualnej rzeczywistości to świetne urządzenie, maksymalizując komfort oglądania filmów sferycznych. Czyli jakich? A no takich, które są właśnie kręcone w technologii 360 stopni. I dzięki takim okularom właśnie, możemy sobie oglądać różnego rodzaju filmy. Nie trzeba ich daleko szukać, wystarczy bowiem, że wejdziemy na YouTube., gdzie pierwsze filmy 360 pojawiły się kilka lat temu. Na dzień dzisiejszy jest to ogromna baza i każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Ale wróćmy do samych gogli. Wszystko przy tym, jak i wielu innych zakupach co do gadżetów, zależy od budżetu, którym dysponujemy. Najtańszym rozwiązaniem, dostępnym za cenę nawet poniżej 10 złotych są specjalne kartonowe uchwyty na smartfon, imitujące kształtem gogle. Ale to sobie podarujemy. Przyzwoite okulary dla osób, które traktują to jako hobby, zaczynają się dzisiaj gdzieś od 100 złotych. Jednak jeżeli ktoś chce naprawdę dobrze odczuć wrażenia wynikające z oglądania filmów w 360 stopniach. Umówmy się co do jednego, jeżeli sięgamy po profesjonalne sprzęty z najwyższej półki jak firmy typu wytworniafilmow360, mogą one kosztować tyle co średniej klasy smartfon, albo i więcej, więc do budżetu dopasujmy najlepszą opcję. Dobrze też sprawdzać testy poszczególnych wariantów gogli. Dzięki nim dowiemy się czy model, który chcemy kupić sobie do oglądania filmów 360, będzie spełniać nasze oczekiwania. Warto pamiętać, że skoro chcemy zainwestować w taki zakup, będzie to doskonała decyzja, jeśli tylko będziemy dobrze przekonani do konkretnego modelu.

facet w goglach

Radość z filmów

Bo nawet początkowa frajda może szybko okazać się przedwczesna, jeśli na przykład okaże się że czas reakcji trochę przycina nam podążanie za filmem. A to już powoduje negatywne emocje i rozczarowanie. Druga sprawa – jeżeli kupujemy gogle do użytku z komputerem lub konsolą – w połączeniu z telewizorem, no to mamy gogle z ekranem wbudowanym. Jeśli kupujemy gogle do użytku ze smartfonem, no to parametry obrazu będzie właśnie definiować zestaw możliwości konkretnego modelu telefonu. Warto więc dobrze przemyśleć w jakim zakresie będziemy chcieli stosować gogle, bo jeżeli ktoś chce się wkręcić na poważnie w filmy 360, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybór gogli z wyższej półki cenowej. Ale uwaga – na rynku pojawia się dzisiaj tak wiele modeli, że ceny dość szybko spadają, ze względu na to, że wciąż są wypuszczane jakieś ulepszenia czy kolejne generacje jakichś już znanych modeli.

Back to Top