Monitoring – o co w tym tak naprawdę chodzi?

Monitoring – o co w tym tak naprawdę chodzi?

Monitoring – o co w tym tak naprawdę chodzi?

Możliwość komentowania Monitoring – o co w tym tak naprawdę chodzi? została wyłączona

O tym jak ważne są alarmy oraz monitoring wie pewnie każdy. Zwłaszcza jeśli na przykład mieszkamy w domu jednorodzinnym i chcemy ustrzec się przez włamaniami czy innymi przykrymi incydentami takimi jak zniszczenie naszego mienia czy napastowanie.

Monitoring

Dlatego też warto już wcześniej pomyśleć o tym monitoringu i alarmie i zamontować go w domu jeszcze zanim się wprowadzimy. Monitoring może znaleźć się na przykład nad drzwiami wejściowymi. Raczej nie trzeba montować go wewnątrz domu chyba, że jest on bardzo duży i chcemy mieć dokładny podgląd znajdujących się w nim pomieszczeń i nie martwić się jeśli ktoś na przykład włamie się od tyłu, od ogrodu lub zbije szyby znajdujące się w dalszych pomieszczeniach. Tak czy siak z reguły nie potrzeba, aby tych kamer było jakoś specjalnie dużo. Często jest już tak, że widoczny monitoring odstrasza potencjalnego sprawcę i zniechęca go podjęcia działań, które miały na celu uszkodzić nasze mienie lub spowodować poważniejsze włamanie i kradzież dóbr materialnych z niego.

kamery

Alarmy

Przydatne są także alarmy. Pomagają one nadzorować sytuację jaka dzieje się w domu i można zawsze włączyć je na przykład nocą, aby móc spać spokojnie i przede wszystkim bezpiecznie. Alarmy w domu zaczynają wyć, gdy ktoś wejdzie w strugę wiązki laserowej, czyli przekroczy dozwolone pole. Domownicy zazwyczaj pamiętają gdzie się one znajdują i nie kręcą się po domu nocą, gdy włączą wspomniane alarmy. Intruz od razu za to może wpaść w taką zastawioną na niego pułapkę i uruchomić alarm i zawiadomić policję.

Back to Top