Wyjazd na wakacje – jak zabezpieczyć dom

Wyjazd na wakacje – jak zabezpieczyć dom

Wyjazd na wakacje – jak zabezpieczyć dom

Możliwość komentowania Wyjazd na wakacje – jak zabezpieczyć dom została wyłączona

Bardzo często kiedy planujemy dłuższy wyjazd, czy to na wakacje, czy służbowy, zastanawiamy się w jaki sposób zabezpieczyć nasz majątek. Szczególnie jeśli w domu mamy cenne przedmioty, sprzęt elektroniczny, pamiątki, biżuterię to warto byłoby się zatroszczyć aby nikt go nam nie ukradł.

Jechać czy pilnować?

Już samym naszym zachowaniem możemy wpłynąć na bezpieczeństwo naszego dobytku. Przede wszystkim nie powinniśmy się zbytnio chwalić posiadanymi dobrami. Zaufane grono osób, z którym dzielimy się takimi informacjami ograniczy ryzyko kradzieży. Bowiem jeśli nie będziemy się obnosić z tym jakie „skarby” mamy w domu, mniej potencjalnych złodziei będzie miało informację na temat korzyści jakie płyną z ograbienia naszego mieszkania.

Bezpieczne zamki

Główną drogą dostania się do naszego domu są drzwi. Jeśli zadbamy o to aby były one porządne i wyposażone w antywłamaniowe zamki, odetniemy złodziejom jedną z opcji kradzieży. Warto też aby okna były zaopatrzone w specjalne zamki, utrudniające włamanie się tą drogą.

klucze

Pies obronny

Gdy mamy do dyspozycji ogród wokół naszej posesji, można zdecydować się na posiadanie psa, który pełniłby funkcje obronne. Duży i głośny pies potrafi napędzić stracha nie tylko złodziejom. Można zabrać takiego czworonoga do specjalnej szkółki dla psów, gdzie doradcy pomogą nam go wyszkolić aby dzielnie bronił swojego terenu. Ciężko jednak liczyć na psa, kiedy wyjeżdżamy, bo musimy mu wtedy zapewnić opiekę, a to wiąże się z dodatkowymi trudnościami.

Systemy antywłamaniowe

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów zapobieżenia lub ewentualnego skutecznego rozwiązania skutków kradzieży jest zainstalowanie systemu alarmowego. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów systemów alarmowych. Produkty takie ma w swojej ofercie np. firma Instal Project. Po zapoznaniu się z potrzebami klienta, doradcy potrafią dostosować najlepszą formę systemu alarmowego. Ponadto w raz z rozwojem technologii systemy takie mogą spełniać dodatkowe funkcje w naszym domu. Mogą być wyposażone m.in. w takie funkcje jak czujnik dymu, gazu, czadu i inne. Dlatego dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania chronimy nasz dom nie tylko przed skutkami kradzieży ale także innych nieszczęśliwych sytuacji losowych. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących. Teraz wiele systemów umożliwia podgląd na żywo obrazu z domu na urządzeniach mobilnych. Siedząc w pracy za biurkiem możemy na swoim smartfonie oglądać co się dzieje w naszym mieszkaniu. Ponadto systemy alarmowe są na tyle głośne, że zwracają uwagę otoczenia. Jest więc większa szansa, że ktoś zareaguje i powiadomi nas albo odpowiednie służby.

detektor

Dobrzy sąsiedzi

Niezaprzeczalnie dużym wsparciem podczas pozostawienia domu na czas wyjazdu są najbliżsi sąsiedzi. Czujne oko i ucho sąsiada za ścianą może okazać się bardzo pomocne gdy ktoś dobiera się do naszych zamków. Jeśli mamy w otoczeniu naprawdę zaufanych ludzi możemy nawet się zastanowić czy nie zostawić im kluczy od domu, aby zajrzeli raz na jakiś czas czy wszystko jest w porządku, zapalili światło i uśpili w ten sposób czujność złodziei.

Back to Top