Odstraszacz kleszczy

Odstraszacz kleszczy

Odstraszacz kleszczy

Możliwość komentowania Odstraszacz kleszczy została wyłączona

Zawsze kiedy zaczyna się na dworze robić ciepło ludzie zaczynają korzystać z okazji i wychodzą z domów aby spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie dotyczy to rodziców, którym zależy aby ich dzieci wybiegały się na dworze. Czas spędzony na świeżym powietrzu może być wykorzystany w różny sposób. Jedni lubią spędzać go aktywnie biegając, jeżdżąc na rowerze, hulajnodze lub rolkach, grając w różnego rodzaju sporty zespołowe. Inni po prostu lubią się cieszyć naturą i wybierają się na piknik w zaciszne miejsce lub spacerują po lesie. Z dziećmi wiele rodziców czas spędza na placach zabaw, które teraz są coraz bardziej wymyślne. I chociaż wydaje się, że przebywanie na świeżym powietrzu to samo zdrowie, to jednak w wielu miejscach czyhają na nas zagrożenia w postaci owadów i pasożytów, które mogą nam te zdrowie zakłócić.

Kleszcze – niebezpieczne pasożyty

Jednym z zagrożeń, które może mieć bardzo złe skutki jest ukąszenie kleszcza. Szczególnie w okresie kiedy jest dosyć sucho te pasożyty atakują ze wzmożoną siłą. Największe zagrożenie ukąszenia przez kleszcza jest w lasach oraz łąkach. Tam te owady występują najczęściej. Niestety są tak malutkie, że ciężko je zauważyć. Zazwyczaj znajduje się je już po ukąszeniu. Kleszcze szczególnie lubią atakować zwierzęta, gdyż łatwiej jest im się uczepić sierści. Większość psów przynajmniej raz w życiu miała na sobie kleszcza. Dlatego osoby, które mają psy powinny wyjątkowo dokładnie obejrzeć swojego pupila po każdym spacerze, zarówno w trosce o swoje zdrowie jak i zwierzęcia.

materiał

Czy można się zabezpieczyć przed kleszczem?

Nie ma sposobu, który w stu procentach ochroniłby przed ukąszeniem kleszcza. Nawet siedzenie w domu nie gwarantuje tego, że kleszcz nas nie ukąsi. Owady te są tak małe, że mogą zostać przeniesione z łąki do domu niepostrzeżenie. Istnieją jednak sposoby, aby zminimalizować ryzyko ukąszenia przez kleszcza. Szczególnie kiedy planujemy wycieczkę do lasu albo w miejsca gdzie trawa jest wysoka. W aptekach oraz drogeriach można kupić spray, który zawiera takie kompozycje zapachowe, które mają za zadanie odstraszyć pasożyta. Jednakże wiąże się to z wykorzystaniem jakiejś chemii, a nie zawsze możemy sobie pozwolić na takie środki. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest elektroniczny odstraszacz, który wykorzystuje ultradźwięki zagłuszające sygnał odbierany przez kleszcze, przez co człowiek jest dla nich niewidoczny. Urządzenie takie można kupić w większości sklepów internetowych z elektroniką.

Współpraca: Elektromaniacy

Back to Top