Nie tylko alarm

Nie tylko alarm

Nie tylko alarm

Możliwość komentowania Nie tylko alarm została wyłączona

Wiele osób posiadających własny domek lub mieszkanie, w którym znajdują się wartościowe przedmioty w celu ich zabezpieczenia decyduje się na montowanie wyszukanych systemów alarmowych. Oczywiście jest to na pewno bardzo dobre rozwiązanie nie mniej jednak samo zainstalowanie chociażby najlepszego systemu alarmowego na nie wiele się zdaje, kiedy nie zatroszczymy się w wystarczającym stopniu o inne równie ważne czynniki wpływające na bezpieczeństwo naszego mieszkania lub domku.

Oprócz zamontowania systemu alarmowego bardzo ważnym kryterium wpływającym na zwiększenie bezpieczeństwa w naszym mieszkaniu będzie zamontowanie solidnych okien i drzwi antywłamaniowych. Decydując się na wykonanie tego rodzaju działań w znaczny sposób zwiększamy poziom bezpieczeństwa mienia znajdującego się w naszym domku podczas naszej nieobecności.

Okna antywłamaniowe

Olbrzymia wręcz większość włamań do domków jednorodzinnych lub mieszkań znajdujących się na parterze dokonywana jest właśnie przez okna. Złodzieje maja na to swoje wypróbowane sposoby i metody, dzięki którym są w stanie dostać się do wybranego pomieszczenia. Do sposobów tych należy między innymi wpychanie całego okno do środka, wybicie szyby, albo też wykorzystanie w tym celu niedomkniętego przez właściciela lufciku lub okna pozostawionego w rozszczelnieniu. Bardzo dobrym zabezpieczeniem w tym przypadku okażą się na pewno grube szyby, klejone z warstwami folii, które bardzo ciężko jest rozbić. Nieodzownym wyposażeniem są również antywłamaniowe okucia oraz klamki zamykane na klucz.

Drzwi antywłamaniowe

W przypadku drzwi antywłamaniowych na pewno warto jest wybierać te drzwi, które posiadają atestowane zamki. Tego rodzaju zamki wykorzystują nieco bardziej skomplikowany mechanizm wielozastawkowy i zapadkowy, co skutecznie utrudnia jego otworzenie. Drzwi antywłamaniowe są dodatkowo wzmocnione stalową ramą i konstrukcją z żelaznych prętów oraz powleczone blachą.

Oczywiście poza zamontowaniem dobrego alarmu i nowoczesnych drzwi i okien antywłamaniowych możemy również wykorzystać tradycyjnego rodzaju metody zabezpieczenia domku. Jedną z takich metod jest bez wątpienia poproszenie swoich bliskich znajomych lub sąsiadów o doglądanie i w miarę możliwości często odwiedzanie posesji. Bardzo ważne jest to żeby podczas takich odwiedzin zapalali oni światło i wyjmowali ze skrzynki na listy korespondencję. Jeżeli ktoś obserwuje naszą posiadłość na pewno zwróci uwagę na to, że jest jej zbyt dużo w skrzynce i nabierze pewności, że nikogo nie ma w domu. O naszej nieobecności poinformujmy najbliższego sąsiada i poprośmy go żeby zwrócił uwagę na odgłosy i osoby próbujące się dostać na teren posesji.

Back to Top