Strzelanie w nocy — jak to zrobić?

Strzelanie w nocy — jak to zrobić?

Strzelanie w nocy — jak to zrobić?

Możliwość komentowania Strzelanie w nocy — jak to zrobić? została wyłączona

Myślistwo czy inne formy strzelania są sposobem na spędzanie czasu wielu ludzi. W dzień, kiedy na dworze wciąż jest jasno, nie ma z tym większego problemu. Widzimy do czego celujemy i nie potrzebujemy dodatkowego wspomagania. Inaczej wygląda sytuacja, gdy robi się ciemno i korzystanie z wizjera w tradycyjnej lunecie staje się coraz bardziej problematyczne. Wtedy potrzeba specjalistycznego sprzętu, który pozwoli wygrać z ciemnością. Takim sprzętem są właśnie celowniki noktowizyjne, o których więcej przeczytasz poniżej.

Celownik optyczny kontra celownik noktowizyjny

Urządzenia te w gruncie rzeczy pełnią tę samą rolę, jednak celownik wyposażony w noktowizję — jak możemy się domyślić — jest przeznaczony do działań nocnych. (https://epasjonaci.pl/pl/menu/celowniki-noktowizyjne-432.html) Oczywiście istnieją różnice w budowie i funkcjonalnościach. Tradycyjna luneta zwykle będzie oferowała większe zbliżenie, ale nie jest tak zawsze. Cyfrowe celowniki noktowizyjne całkiem nieźle przybliżają obraz, a przy pomocy konwertera można nawet podwoić ich zoom.

Ponadto różnica tkwi także w samym celowniku. Trudno oczekiwać od tradycyjnej lunety możliwości wyboru krzyża celowniczego tak dokładnej kalibracji, jak ma to miejsce w przypadku urządzenia cyfrowego. Celownik noktowizyjny pozwala w dużym stopniu modyfikować sposób jego użytkowania. Niestety jest też wrażliwszy od zwykłej lunety, dlatego trzeba zwracać szczególna uwagę na parametr mówiący o odporności na odrzut po strzale.

Dodatkowe funkcje celownika noktowizyjnego

Bardzo ciekawą opcją przy korzystaniu z celownika noktowizyjnego jest możliwość podłączenia do niego urządzenia video. Możemy rejestrować obraz widziany przez lunetę i później odtwarzać go na dowolnym urządzeniu. Pozwala to tworzyć pamiątkowe filmy z własnych działań na polowaniu lub podczas ćwiczeń taktycznych, albo rejestrować ważne wydarzenia, których będziemy świadkiem. Może też być nieco rozpraszające, więc korzystajmy z tej możliwości rozważnie. Należy pamiętać, że najważniejszą cechą tego celownika jest udostępnienie nam nocnej wizji.

Przy współpracy: https://epasjonaci.pl/

Tags:

Back to Top